Užijte si koupání v domácím bazénu v krásně čisté vodě

Když se rozhodneme pořídit si na svůj pozemek bazén, přijde s touto myšlenkou i spousta otázek. Jaký typ vybrat nebo jeho velikost. Zda nadzemní nebo zabudovaný. Když už všechny tyto záležitosti máme vyřešené nebo pokud už bazén stojí, můžeme se začít užívat zábavu ve vodě. Ale určitě je tu ještě jedna otázka a myslím, že ta nejdůležitější. Jak se o bazén správně starat? Jeho údržba je velice důležitá! Každý z nás určitě chce mít svůj bazén čistý.

voda v bazénu

Jak už tomu bývá ve veřejných bazénech či koupalištích, ne nadarmo tam všude visí cedule s výzvou o osprchování se před vstupem do bazénu. A správně by tomu tak mělo být i v domácích bazénech. Nezaneseme si do vody zbytečný nepořádek, jako je třeba tráva či hlína. Vhodné je také zvážit, jak často je bazén používaný a zda by nebylo vhodné jej zastřešit či pořídit krycí plachtu. Zabrání se tím všelijaké okolní nečistotě. Vítr nám tam zanáší třeba listí nebo prach. Čištění vody je ideální v dvojí kombinaci. Mechanické a chemické. Pod mechanické čištění spadá filtrační zařízení bazénu.

Chemických způsobů čištění je hned několik. Měli bychom si ale vybrat pouze jednu. Míchání se nedoporučuje. Existuje peroxidové, chlorové, speciální nebo jedna nákladnější varianta. Ta ale stojí za zvážení.
Je to ozonizace nebo úprava vody na mořskou pomocí bazénové soli.

Má spoustu výhod:
vhodné při alergiích
velice účinná metoda čištění
šetrná k pokožce

relax u vody

Kvalitní „solnička“ vyjde finančně okolo 40 tisíc korun, ale je to investice do zdraví a to určitě není k zahození. V tomto zařízení probíhá elektrolýza slané bazénové vody za vzniku aktivního chlóru. Sůl se aplikuje do čerstvě napuštěné vody v bazénu hned na začátku koupací sezóny. Sůl je poté důležité doplňovat podle potřeby v závislosti na mnoha faktorech. Na lehkou váhu neberte ani výběr soli. V žádném případě do bazénu nezkoušejte dávat obyčejnou kuchyňskou sůl. Nedoporučuje se to. Není k tomu určená hlavně kvůli jódu, který je v těchto solích obsažen. Hrozilo by po aplikaci nežádoucí barva vody do hněda. Bazénová sůl https://www.chlorito.cz/sul-do-bazenu se dnes již hojně využívá. Je velice oblíbená a při této volbě určitě nebudete litovat.