Pergoly pro Vaší zahradu


Pergoly neodmyslitelně patří k domu jako pes nebo kočka. Pokud ji, ale ještě nemáte ale uvažujete nad ní pojďme si říci její výhody, které Vás přesvědčí. Pergola u domu patří mezi okrasné, ale také odpočinkové části zahrady. Jedná se o spojené vysoké trámy, které jsou nahoře propojené. Pergoly kromě zahrady můžeme najít i v udržovaných parcích. Velmi často se pergoly pletou s altány. Jaký je v nich vlastně rozdíl? Altán od pergoly jde poznat hlavně tak, že stojí samostatně a není součástí jiné budovy. Dalším znakem rozdílu je, že je otevřen do prostoru bez nějaké krycí stěny a také velmi často bývá ve tvaru kruhu.

pergola

To, ale nemusí být pravidlem. A jaké jsou znaky pergoly? Jak už bylo uvedeno pergoly z velké části bývají spojené s domem. Pergoly mohou být bez krytu, poseté popínavými rostlinami anebo se zastřešením, které nás dokáže skvěle chránit před spalujícím sluncem, velkým větrem nebo bubnujícím deštěm. Pokud Vás zajímá informace, z jakého materiálu je pergola nejlepší, tak se samozřejmě jedná o dřevo. A to buď modřínové nebo smrkové. Hodně se používá i dřevo borovicové. Vybírat, ale můžete i z nabídky pergoly zděných nebo hliníkových. Záleží jen na majiteli, jaký materiál upřednostňuje a co se mu více hodí do kontextu místa, kde bude pergola stát.

pergola

Kde pořídit pergolu

Pokud jste došli k názoru, že pergolu na svém pozemku chcete je potřeba vybrat kde ji pořídit. Pokud jste velmi zručný kutil můžete si pergolu postavit i sami doma. Na internetu existuje mnoho návodů, jak si takovou pergolu postavit. Je důležité, aby pergola stala na rovné zemině. Výška http://jecas.cz/height je okolo 2 metrů a vykolíkování by mělo být minimálně 4×5 metrů. U takového rozměrů se počítá, že si stínu pergoly bude užívat přibližně 4 osoby. Pokud se, ale necítíte na kutilství existují firmy, které Vám pergolu dovezou a na určeném místě sestaví. Cena menší pergoly se pohybuje okolo 10 000 Kč. Pokud ovšem budete chtít velkou pergolu musíte počítat s mnohem větší částkou. Na trhu existují firmy, které se zabývají pergolami. Jsou schopni Vám vytvořit i pergolu dle Vašich preferencí.