Usnadnění používání bazénových tablet

Každý majitel zahradního bazénu, který chce mít vodu stále čistou a nezávadnou, se o ni musí pochopitelně starat. Jedním ze způsobů, který se velice osvědčil, je používání bazénové chemie. Většinou se tyto přípravky vyrábějí a používají ve formě tablet. Dávkování i manipulace jsou velice jednoduché. Tablety obsahují buď aktivní chlor, kyslík nebo brom.

  • Pro správné používání těchto přípravků je zapotřebí bazénový plovák, který slouží jako pohodlný dávkovač.

hrátky v bublinách)

Výrobci bazénů totiž v žádném případě nedoporučují vkládat bazénové tablety přímo do skimmeru.Je to logické. Pokud je filtrace zapnutá, pak rozpouštění probíhá mnohem rychleji. Ale ani vypnutí není dobrým řešením. Ve chvíli, kdy filtrace nepracuje, dochází k rozpouštění pouze na jednom místě. Vysoká koncentrace pak může snadno poškodit plastové součásti v nejbližším okolí.

Pomocník pro každou velikost bazénu

Jak tedy docílit toho, aby bazénový plovák https://www.chlorito.cz/bazenovy-plovakpracoval k naší plné spokojenosti? Docela jednoduše. Stačí do něj vložit tabletu a pak ho nechat doslova napospas okolním vlivům.

  • Vítr, který rozvlní vodu, pohybuje s tímto zařízením optimálním způsobem.
  • Tím dochází k rovnoměrnému a pravidelnému rozpouštění tablety a tudíž i k ideálnímu dávkování bazénové chemie.

vodní hra

Bazénové tablety jsou výrobcem přizpůsobeny každé velikosti koupaliště. V nabídce je varianta Mini, jejíž hmotnost je dvacet gramů. Pro majitele středních nebo větších bazénů je určena dvou set gramová, která je označena jako Maxi. A ti šťastní, kteří mají na své zahradě koupaliště srovnatelné s menším jezerem, mohou využít tabletu, vážící pět set gramů. Najdou ji pod označením Grand. Někdy se nám může stát, že vítr nedodržuje pravidla a stále tvrdošíjně plovák sfoukává ke skimmeru. Proto jsou některé z nich vybaveny očkem pro uvázání šňůry.