Kreativita u vás doma

Právě si zařizujete domácnost a chcete se alespoň trošku odlišit. Mít doma něco svého co každému návštěvníkovi řekne něco o majiteli. Pokud však zabrousíme do místního nábytku, obchodního centra či jinde těžko tam najdeme něco unikátního. Většina výrobců se dnes snaží uspokojit poptávku, aby prodali co nejvíce a zvýšili tak své zisky.
krb v obýváku.jpg

V rámci originality je zapotřebí někdy učinit kroky, které nejsou úplně obvyklé a můžeme se za ně i stydět.

Nejsnazším krokem, jak si zajistit v domácnosti originální kousky je být zručný. To však není něco, co najdeme v obchodě. Jelikož zručnost a vztah k technice neovládá každý musíme občas do unikátu investovat. To není zrovna nejlevnější záležitost, a ne každý si ji může dovolit.

Proto bychom měli hledat snazší cestu. K originalitě také vede cesta diametrálně odlišná, avšak pro někoho potupná. V okolí popelnic můžeme najít někdy kousky hodné aukcí. Pokud máte obavy nebudete první. Tyto místa jsou často vyhledávána nejen bezdomovci, ale také kutily, kteří se odhodlali zkrášlit si svůj domov
zničené křeslo.jpg

Je to ale ošemetná, a ne vždy voňavá činnost. Jestli je to pod vaši úroveň je ideální zaměřit se na specializovaná místa. Jedním takovým je aukce. Najdeme je na internetu, ale také ve fyzické podobě. Je ovšem na pováženou zda vyhodit sto tisíce za starodávnou židli, když spoustu neobjevených kousků čeká právě doma na půdě.

Domov o nás vypovídá, kdo jsme a jací jsme. Věci nás charakterizují. Při honbě za krásným nábytek je zapotřebí si dávat pozor na křečkování. Z lovu unikátů můžeme lehce sklouznout k sběru harampádí, které se nám doma hromadí. Ve výsledku může náš domov připomínat spíše skladiště než útulné prostředí.

Většina moderních věcí je dnes vyráběna spíše na kvantitu než na kvalitu. Proto je příhodné mít doma taky nějaký ten poctivý kousek.