Rolety den a noc – dekorativní a funkční stínící prvek

Tento důmyslný systém se zrodil teprve nedávno, přesto nachází v domácnostech své místo v hojném počtu. Využívá principu částečného, či úplného zastínění střídajícími se pruhy průsvitné a transparentní textilie. Systém pracuje na principu navíjecího bubnu, z něhož se spouští dvě vrstvy rolety a vzájemným překrýváním se jednotlivé typy proužků buď překryjí, nebo odkrývají, čímž se plynule reguluje stupeň zaclonění. Regulace zastínění se provádí buď ručně pomocí plastového řetízku, nebo elektromotorkem na dálkové ovládání.
rolety den a noc.jpg

Výhody rolet den a noc

· Jsou vkusným bytovým doplňkem, který lze barevně sladit s každým interiérem. Vyrábí se ve stovkách barevných odstínů a lze je dodávat zákazníkům prakticky na míru. Snadno se kombinují s nábytkem dětského a obývacího pokoje, ložnice, kuchyňské linky.

· Rolety den a noc odolávají vlhkosti, tudíž je lze umístit i do koupelen.

· Velice snadno se instalují, montáž nevyžaduje žádné speciální nářadí a zvládne ji prakticky každý.

· Lze je využít i na prosklené dveře nebo stěny.

· Řešení je nesmírně jednoduché, až primitivní, přesto nahradí klasické žaluzie, závěsy a záclony. V režimu noc se temné proužky překryjí a stíní po celé ploše, v režimu den je úplně vytáhnete, nebo posuvem volíte šíři transparentních pruhů, které světlo propouští. V takovém případě je z interiéru snadné sledovat venkovní prostředí, přitom zvenčí je obtížné nahlížet do vnitřních prostor, ostatně tohoto fyzikálního optického efektu částečně využívají klasické lamelové žaluzie.
malý pokoj.jpg

· Jestliže zvolíte světlé pastelové tóny barev rolet, ty dostatečně odráží sluneční paprsky, aniž by je pohlcovaly. Působí tak částečně i jako tepelný štít proti agresivnímu letnímu Slunci. Textilie se prakticky nezahřívá a nepůsobí jako tepelný článek, což je typickou vlastností tmavých barev hliníkových lamel vnitřních žaluzií.