Cestování

Cestování za poznáním přírody nebo kultury je podle mého názoru velice skvělé odreagování a vyčištěním si hlavy od každodenních věcí. Na výběr samozřejmě máme bezpočet cest do nejrůznějších destinací.
slunce za mrakem
Nejlepší pro naše cesty a hlavně značně nejlevnější je jet na vlastní pěst a nezapojovat do toho cestovní kanceláře, protože s nimi se tato cesta může klidně pohybovat i třikrát dráž, než když jedeme na vlastní pěst. Zároveň naší peněžence zaručeně značně uleví, když budeme v daném místě jezdit stopem, vím, že hodně lidí má předsudky proti tomuto způsobu cestování, ale věřte mi, není na tom nic špatného a zároveň se vám to finančně velice dobře vyplatí, navíc v zahraničí lidé vnímají stopování úplně jinak, takže na auto budete čekat třeba maximálně 20 minut a to říkám s rezervou.
Další věc není nic jiného než balení, jistěže balit musíme hlavně podle toho, jakou destinaci si vybereme a to jaké je tma počasí. Nejlepší je, před naší cestou zkontrolovat a zjistit jaké počasí bývá v momentálním období. Počasí je velice důležitý faktor a není radno ho podceňovat. Proto pro cestu, řekněme třeba na sever do Norska nebo Finska, se bez pořádné nepromokavé bundy neobejdete! Stejně důležité jsou pořádné nepromokavé bundy na cesty. Stan si můžete vzít, dle vlastního uvážení, podle toho, kde máte v plánu nocovat, každopádně já tomuto způsobu velice holduji a nezapomeňme na filtr na vodu, jenž je velice spolehlivý nástroj pro pití čisté vody.
podzim u jezera
Dalším a posledním důležitým bodem je plánování cesty. Důležité je zjistit si všechny turistické trasy a místa campů, ubytoven či různých chat na přespání. Skvělý způsob je třeba koupit si turistické mapy, na kterých jsou přesně vyznačeny turistické cesty. To je vše, do takového naprostého základu, co si vzít sebou a co zajistit už před odjezdem, přeji vám šťastnou cestu.