Typy pro malé domy, byty, prostory

Pokud jde o dekorování a výběr nábytku pro malé domy, byty, místnosti, jsou to ty které způsobují nejvíce problémů a komplikací svým majitelům a vyžadují více přemýšlení, než pokud jste majitelem velkometrážních prostor. Abyste dosáhli maximálního výsledku, chce to určitou dávku zkušeností a průzkumu a zvažování variant, které byste nejspíše dříve zvrhli. Pro malé prostory je skvělým řešením nábytek na míru vyrobený šikovným truhlářem.

house decoration

Rozložení nábytku v malé místnosti ej alfou a omegou úspěchu, protože každá nevyužitá mezera a škvíra je ztráta prostotu. V takovém případě neopovrhujte ani vestavěným nábytkem, který krásně vyplní celý prostor. Například si udělejte jídelní kout s posezením, které bude mít úložné prostoty pod sedačkami. Zároveň můžete obětovat několik centimetrů podlahové plochy, abyste vytvořili panel za postelí, ale díky tomu získáte odkladné místo, které lze využít jako noční stolek a nemusíte tak kupovat jiný, který zbytečně zabere podlahovou plochu. Koukejte a hledejte nejrůznější místa, která lze využít. Například se nebojte umístit poličku, tam kde je radiátor, skříňky pod parapety.

one room

Nedříve začněte řešit praktické problémy a až potom začněte řešit design. Pokud chcete mezi dvě místnosti umístit dveře, spoléhejte spíše na dveře skleněné, ty přidají do prostoru vzdušnost a zároveň místnost opticky zvětší. Zároveň přemýšlejte spíše nad instalací posuvných dveří než těch, které se otevírají do místnosti, to ušetří také spoustu místa.  Abychom opticky dosáhli efektu větších prostor, je dobré udržet barvu místností nebo jejich obklady ve stejném barevném tónu nebo struktuře, tak zbytečně nedojde k jejich oddělení a místnosti budou jaksi splývat. Nebojte se ani skládacího nábytku, skvěle ušetří prostor- Sáhněte po sklápěcích schodech, stolech nebo židlích a uvidíte, jak váš prostor bude variabilnější.