Tipy na zálohu osobních dat

Mějte na paměti, že žádná metoda není dokonalá a pokud máte opravdu důležitá data, která nechcete za žádnou cenu ztratit, vyplatí se zkombinovat více metod najednou.
obnažený harddisk
Cloud
Pro maximální bezpečí zvolte alespoň dvě různé metody a používejte je současně. Například můžete použít cloudové úložiště, kam se vám data mohou ukládat automaticky ihned po vytvoření, nebo jednou za pár dní nebo měsíc můžete udělat zálohu na nějaké lokální úložiště. Pokud jedno z médií selže, máte data zálohovaná ještě na jednom místě. Obavy z cloudového řešení nejsou na místě, mnoho poskytovatelů nabízí uložení dat v šifrované podobě. Ani prostor není problémem, pokud máte dat velké množství, můžete si připlatit za prostor navíc. Pokud jsou pro vás daná data tak důležitá, rádi si připlatíte. Navíc existuje tolik konkurenčních řešení, které soupeří cenou, že si vybere opravdu každý. Výhodou je dostupnost dat z jakéhokoliv zařízení odkudkoliv.
Mezi největší hráče patří:
·         Dropbox
·         Onedrive (Microsoft)
·         Google Disk
·         iCloud (Apple)
Většina z nich navíc nabízí snadnou integraci přímo do Průzkumníka ve Windows, verzi pro Mac i aplikaci do telefonu s Androidem nebo iOS. Množství dostupného prostoru zdarma se liší, ale 5 GB bývá standardem. Při výběru je vhodné volit zavedené služby, aby se nestalo, že jednoho krásného dne nějaká mladá služba ukončí svou činnost a vy přijdete o svá data.
stoh CD
Pevný disk
Externí a přenosné pevné disky se připojí snadno pomocí USB kabelu k počítači a svá data máte neustále pouze pod svým dohledem. Některé disky se umí připojit na domácí síť a obsluhovat je můžete z více zařízení.
CD, DVD nebo Blu-Ray
Kompaktní disky už sice nejsou zlatým standardem v oblasti zálohování dat, ale je dobré vědět, že jsou stále ještě jednou z možných alternativ. Obrovskou nevýhodou je ale nutnost vlastnit speciální přehrávač nebo vypalovačku.
USB flash disk
USB flash disky jsou malé, skladné a některé nabízí vysokou přenosovou rychlost. Navíc je můžete nosit v kapse. I když větší kapacity bývali kdysi drahé, dnes najdete kousky s obří kapacitou za pár stovek. Když si koupíte i dongle k mobilu, můžete číst data z flashky téměř na jakémkoli zařízení.
NAS
NAS je síťové úložiště (server), který je určen k ukládání osobních dat. Můžete se k němu připojovat kabelem nebo bezdrátově – v závislosti na NAS serveru a koncovém zařízení. Svůj osobní server si můžete nakonfigurovat, aby se na počítači zobrazoval jako další jednotka.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup