Pohodlí za pár stovek

Nechcete utrácet zbytečně mnoho za křesla, případně za pohovku do obýváků? Jsou zde i jiné, daleko levnější možnosti, třeba pohodlné designové vaky.

Pohodlí za pár stovek

Pořídit si opravdu kvalitní křeslo, natož pak celou sestavu i s otomanem, vás přijde na pěkné peníze. Cena některých sestav se může pohybovat i ve statisícových částkách. Pokud zůstanete trochu při zemi a nebudete kupovat to nejlepší, co je zrovna na trhu k dispozici, pořád se zde bavíme o částkách v desítkách tisíc korun. A to nejsou malé peníze. Samozřejmě, můžete si pořídit do obýváku i daleko levnější křesla, ale v takovém případě existuje riziko, že vám příliš dlouho sloužit nebudou.

Plážové pytle

Vysoká cena je hlavním důvodem, proč se tak ujali nejen na českém trhu sedací pytle Beanbag. Nejedná se o žádnou žhavou novinky, jejich popularita s časem postupně, ale jistě roste. Chcete-li si v obýváku udělat pohodlné posezení, které vás nebude stát příliš mnoho, je to jedno z nejlepších řešení.

Jsou ergonomické

Samozřejmě, že většina lidí si tento druh vaků pořídí hlavně kvůli přijatelné ceně, ovšem výhod mají daleko více. Jednou z těch, které oceníte nejvíce, je schopnost přizpůsobit se kostře i váze člověka. Když je budete využívat, budete díky tomu stále sedět správně vzpřímeně, a ne jako paragraf. To je ideální vlastnost pro boj s bolestmi zad. Rozhodně ale oceníte i další výhody, třeba nízká váha i relativně skromné rozměry. Díky tomu lze s vaky snadno manipulovat a také je v případě potřeby uklidit mimo zorné pole. To s klasickým křeslem nejde.

Verze pro dva

Venkovní verze

Je potřeba říci, že existují dvě základní verze vaků – interiérové a venkovní. Interiérové jsou obecně o něco levnější, což je docela logické, jelikož na rozdíl od interiérových typů disponují speciálním nepromokavým povrchem. Ten je zároveň i o něco odolnější proti mechanickému poškození. Je tedy vhodné na pytlích sedět třeba i u táboráku nebo na verandě. V případě, že začne znenadání pršet, nemusíte začít panikařit. S vakem s nepromokavou vrstvou se nic zlého nestane.