Kyjev


Mnoha českým turistům může připadat jako cesta do minulosti, návštěva hlavního města Ukrajiny, Kyjeva. Jenomže tato cesta bude lemována úžasem a překvapením. V Kyjevě jsou domy o dost větší, náměstí je širší a město rozlehlejší, než jsme zvyklý u nás.

Město Kyjev se nachází na severu Ukrajiny na obou březích řeky Dněpr. Je hlavním městem Ukrajiny, takže zde je největší kulturní a hospodářské dění. Ve městě můžete potkat spoustu nablýskaných výloh obchodů se světoznámými značkami, ale i mezi nimi se objeví realita v podobě chudinských čtvrtí s oprýskanými omítky. Kyjev se nazývá matkou ruských měst, a to především pro svůj starobylý ráz a skutečnost a v minulosti byl hlavním městem Kyjevské Rusi. Pokud i vy chcete nahlédnout do minulosti, objednejte si letenky Praha Kyjevlevneletenky.

kyjev architektura

Jenomže město velmi často zapomíná na velký výskyt turistů a často svoje zastávky metra a autobusů, pojmenovává v azbuce. I tak si na to můžete zvyknout. Dále se můžete zvyknout na to, že Ukrajinci jsou srdeční a budou se vám vždy snažit pomoct. Takže se vám klidně může stát, že mávnete na taxík a zastaví vám osobní automobil, který vám nabídne odvoz. Jenomže i on za to čeká odměnu. Jak je známo nejčastěji se na Ukrajině pije vodka a to samozřejmě ve velkém. Tudíž zda se nebudete chtít k tomu přizpůsobit, nezažijete tolik legrace.

město kyjev

Zajímavosti

Centrum města v dnešní době představuje náměstí Nezávislosti, které je pojmenované po rozpadu Sovětského svazu v roce 1991. Na konci náměstí se nachází velká krytá tržnice, která se jmenuje Besarábský rynek. Zajímavá historická památka je Chrám sv. Sofie z 11. století, který byl v minulosti poničen a znovu zas opraven. Lze jej poznat podle 19 zelených věžiček a je zapsán na seznamu památek UNESCO. Dále za návštěvu stojí rozsáhlý klášter, který nese název Kyjevskopečerská lávra s pochovanými mumifikovanými mnichy, kteří jsou uloženi v prosklených rakvích. Dále je Kyjev proslulá svými muzei, to nejznámější je Muzeum Černobylu a určitě stojí za podívanou.