Hrozby na webu

CRYPTOWALL             Jde o nejrozšířenější ransomware, který zašifruje soubory na infikovaném počítači a poté za dešifrování žádá po uživateli zaplacení výkupného. Šíří se pomocí reklamních a phishingových kampaní.
CONFICKER   Jedná se o počítačového červa, který napadá operační systém Windows. Zkouší odhadnout uložená hesla. Infekce umožňuje získat přístup k bankovním údajům, číslům platebních karet nebo uloženým heslům. Červ cílí na uživatele komunikačních stránek, sociálních sítí a e-mailových stránek.
 počítačová kriminalita
LOCKY                        Ransomware, který napadá hlavně Windows. Malware posílá systémové informace na vzdálený server a přijímá šifrovací klíč pro zašifrování souborů. Poté požaduje jako výkupné za odemčení souborů platbu ve formě digitální měny bitcoin. Navíc přidává informaci i do registru, aby jej nebylo možné odstranit restartováním systému.
HACKER DEFENDER             Jde o rootkit pro Windows 2000, XP a NT. Upravuje různé funkce ve Windows. Je velmi rozšířený, protože je volně k dispozici na internetu a lze ho snadno propašovat do cílových systémů.
                                                          
ZEUS     Velmi rozšířený trojský kůň, který je nejčastěji používán ke krádežím bankovních přihlašovacích hesel. Zeus byl poprvé identifikován v roce 2007, kdy byl použit ke krádeži informací z amerického ministerstva dopravy. Malware je šířen především prostřednictvím e-mailů.
HLUX     Používá se při krádežích bitcoinů a odesílání nevyžádané pošty. Šíří se pomocí spamu, který obsahuje odkazy na další malware. Mění nebo krade informace, stahuje a spouští škodlivé soubory. Šíří se také pomocí sociálních sítí.
 počítačový podvod
ROOKIE UA    Malware určený ke krádežím informací. Získává informace o uživatelských účtech a odesílá je na vzdálený server.
TINBA              Bankovní trojský kůň, který se zaměřuje na evropské zákazníky bank. Na falešné webové stránce zobrazí zprávu, která uživatele žádá, aby vyplnil své osobní údaje a přihlašovací hesla.
ADWIND         Cílí na systémy podporující Java prostředí. Rozesílá informace o systému a přijímá příkazy od vzdáleného útočníka. Použity mohou být k zobrazení zprávy, otevření URL, k aktualizaci malwaru nebo k stažení či spuštění souboru.
 
CTB-LOCKER      Zaměřuje se na platformu Windows. Zašifruje všechna uživatelská data a poté požaduje platbu. Šíří se jako SPAM nebo příloha ZIP. Vyvíjen a distribuován z Ruska.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup