Vyberte si svůj vysněný domov podle životního stylu

Již jste dosáhli určitého stupně dospělosti a přemýšlíte, kam zainvestovat, nebo jak si svůj život srovnat a zajistit si prostředí, ve kterém se vám bude krásně žít po dlouhou dobu? Máme pro vás několik variant, nad kterými se v oblasti bydlení můžete zamýšlet. Hned několik jich nabízíme pro to, že podle nás neexistujte univerzální dům nebo byt, který by vyhovoval všem. Každý jsme jiný, každý máme jiné preference a hodnoty a na jejich základě se zpravidla buduje představa o našem vysněném domově.

dřevěný interiér

Primární pro nás většinou v této oblasti bude, abychom se na daném místě cítili co nejlépe. Ať už řešíme bydlení sami pro sebe, nebo s někým žijeme, musíme vždy myslet na to, kde budeme bydlet. Hlavní otázkou je tedy vždy to, zda to bude dům nebo byt.

Výhody a nevýhody domu:

  • Výhodou je určitě velikost, pakliže máme raději otevřené prostory, máme děti a chováme zvířata. Dům, klidně i vícepatrový, je ideální pro soužití několika členů v rámci domácnosti tak, aby měl každý svůj osobní prostor a zároveň abychom měli společné prostory dostatečně veliké pro společné aktivity, kterým se jako rodina chceme věnovat ve volném čase.
  • Výhodou je také to, že si vlastní dům můžeme navrhnout celý podle našich představ, včetně zahrady, která (pokud je součástí domu) nám bude skýtat útočiště především v letních měsících.
  • Nevýhodou je samozřejmě veliká finanční a časová investice. Práce na domě nikdy nekončí, musíme se o něj starat a udržovat jej celý život. Musí nás to tedy bavit.

Výhody a nevýhody bytu:

  • Za výhody můžeme považovat to, že byty mají velmi široké možnosti co se týče rozlohy, nemusíme nutně obývat jen garsonku, ale můžeme si pořídit rozsáhlejší část bytového domu – záleží na tom, jaké máme preference.
  • Nemusíme zoufat nad tím, že nemáme zahradu. Mnoho bytů dnes můžeme zakoupit včetně balkonu nebo terasy, kde můžeme trávit volná odpoledne relaxováním na čerstvém vzduchu.
  • Nevýhodou je, že si sice můžeme zařídit jádro bytu i veškeré další vybavení, navždy však budeme velmi těsně obklopeni sousedními byty a sousedy v rámci bytových domů, jejichž přítomnost ovlivnit nelze. Stejně jako konstrukci stavby, kde se náš byt nachází.

dům na vodě

Ideálním kompromisem mezi oběma typy je bezesporu mobilní dům. Má všechny výhody domu i bytu, navíc je pojízdný a můžeme tak bydlet na různých místech v průběhu našeho života. Spojte se s odborníky na prodej mobilních domů lavarohouse.cz co nejdříve a nechte si poradit!