Vodáci se bez dodávky neobejdou

Vodáky můžeme rozdělit do dvou kategorií. Do té první spadají lidé, co si pronajímají veškeré vybavení a nechají se půjčovnami hýčkat až tak, že vám dopraví lodě na místo vyplutí a na konci vašeho putování si vše zas odvezou. Jste ovšem plně závislí na službách půjčoven a musíte přizpůsobit spíše vy jim, resp. pokud chcete pružně měnit program např. podle vývoje počasí, nebude to zrovna snadné.

Český Krumlov

Druhá skupina vodáků si vše zajišťuje sama, jak odvoz plavidel, tak i zásobování potravinami, pitnou vodou a vodáckou výzbrojí i výstrojí. Někdy k tomu postačí osobní vůz s přívěsným vozíkem, ale výhodnější je mít k dispozici větší dodávku s přívěsem. Dodávka totiž pojme veškerou bagáž, mnohdy i jízdní kola, vyskládáte do ní pohodlně i potravinové zásoby a kanystry s pitnou vodou a můžete pak brázdit terén, kde se to kempy zrovna moc nehemží. Třeba na takové Úhlavě, tam vodácká tábořiště nenajdete, přitom je to za příznivého vodního stavu překrásná řeka.

pronajatá dodávka

Dodávky ani přívěsy nemusíte vlastnit. Vystačíte docela dobře s pronájmy z půjčovny dodávek v Praze 4 rentcarservice.cz, které se vyplácí hlavně tehdy, jde-li o partu lidí, která se shoduje na základních věcech, a kdy jsou lidé schopni se dohodnout i na společných platbách. Pronájem dodávek se vydělí počtem osob a dovolená vás vyjde poměrně lacino, ve srovnání s jinými formami trávení volných dnů.

A co je podstatné, vozidla jsou v perfektním technickém stavu, nejde o prorezavělé skořepiny s vylágrovanými motory, máte k dispozici vůz s veškerým komfortem, s dálniční známkou a zákonným a mnohdy i s havarijním pojištěním, pouze byste měli zvážit pojištění pro případ poškození vozu vaší vinou, např. při manipulaci s nákladem. Důležité je rovněž dodržet smluvní podmínky pronájmu a vracet vozidlo v domluveném termínu, s plnou nádrží paliva, a pokud možno ve stavu, v jakém jste vůz přijímali.