Sólo dovolená

Rozvod nebo rozchod po dlouholetém vztahu, který třeba trval i desítky let představuje velký stres a to především pro toho, kdo je opouštěn. Pokud jste žili ve vztahu léta, zvykli jste si trávit s druhem či družkou veškerý volný čas a přijde Vám nepředstavitelné, že by to třeba mohlo být i jinak. Pokud navíc máte již odrostlé děti, které třeba žijí už ve vlastní domácnosti, je to vše mnohem složitější.
karibská oblast
Ne každý pár navíc vede bohatý společenský život a tak je docela možné, že nemáte zrovna zástupy kamarádů nebo kamarádek.
Na jednu stranu psychologové říkají, že krize otevírá obzory, ale když je člověk na to sám? Jako opravdu sám? Když jeho přátelé žijí ve spokojených vztazích a na Vás času mnoho nemají?
Ve výhodě jsou v tomto případě rozhodně introverti. Těm nebude znít divně, když jim dáme radu – naučte se užívat si sami. Jít do kina, zajet si na výlet, k tomu přece nikoho nepotřebujete. Pro extroverty je to obtížně představitelné, ale extrovert si také mnohem snadněji najde nové přátele, s nimiž by dokázal trávit čas.
Vyšší level takových sólo akcí pak představuje dovolená, na kterou vyrazíte prostě sami. Samozřejmě byste k takové dovolené měli přistupovat zodpovědně. Určitě není žádoucí, abyste vyrazili sami do nebezpečných lokalit. Být samostatný neznamená nutně být nezodpovědný a pouštět se do zbytečných nebezpečných dobrodružství.
chalupa u jezera
Nebojte se toho a naplánujte si dovolenou svých snů. Dosud jste se museli přizpůsobovat. Rodičům, dětem, partnerům. Nyní nemusíte. Můžete vyrazit, kde chcete a dělat si tam, co uznáte za vhodné. Není to úžasná příležitost? Rozhodně nemějte předsudky, že když člověk za hranice všedních dnů vyrazí sám, musí být nutně podivín. Nemluvě o tom, že právě na cestách člověk nezřídka poznává nové a zajímavé lidi a často právě na dovolené můžete potkat nové přátele, kteří se mohou stát přáteli na celý život.