Jak přestat zbytečně utrácet peníze

Boháči mají snadný život. Množství peněz pro ně není problém, a mohou si užívat svých radostí, jak jen chtějí. Kdykoliv a kdekoliv si mohou koupit po čem zrovna touží a nějakou otázkou úspory financí se vůbec nezabývají. Život je pak mnohem krásnější. Nicméně ti, kteří si musí nutně hlídat stav svého účtu se musí krotit a kontrolovat každou odchozí platbu, jinak by nevyšli. Problém však nastává, když si uvědomíte, že zbytečně utrácíte za věci, co vlastně ani nepotřebujete, a že určitě musí být nějaký způsob, jak ušetřit. Možností, jak se brzdit je mnoho. O jaké způsoby se jedná?

hrst plná mincí


·         Pevně stanovený seznam

Před každým nákupem si napište seznam potravin a předmětů, které nutně potřebujete. Z letáků a internetových obchodů si zjistěte ceny jednotlivých produktů a spočítejte, na kolik vás vyjde celkový nákup. Důležité je, abyste se striktně řídili tímto seznamem a nekupovali něco, co zde není uvedené.

 


·         Žádné online prodejny

Když už byla zmínka o internetových obchodech, nákupů z pohodlí svého domova se vyvarujte. V digitálních shopech si můžete pořídit cokoliv co jen chcete, nicméně nabídky a reklamy vás budou zkoušet a svádět ke koupi věcí, které vlastně ani nechcete, nebo nepotřebujete. Za zmínku také stojí, že většinou si připlatíte i za dopravu, a to je částka, kterou si nemůžete dovolit utratit. )

 


·         Slevy

Hledejte tam, kde jsou zrovna slevy. Co se týče jídla, potraviny ve značných slevách jsou obvykle těsně před expirací minimální trvanlivosti. Jelikož si ale nemůžete dovolit vyskakovat, slevy jsou pro vás záchranou. A téměř prošlé jídlo je jediná cesta, jak se vypořádat z krizí. Myslete také na speciální slevové dny, třeba „black friday“. Během těchto akcí můžete získat věci za polovinu ceny.

prázdné kapsy


·         Moc peněz v peněžence

Při běžných nákupech nemějte v peněžence moc financí. Pokud se necháte unést, nebudete mít dostatek peněz pro zaplacení, a tak budete muset většinu vrátit. Mějte zde jen tolik, abyste zaplatili za nezbytný nákup, který jste si naplánovali. Nicméně vždy se hodí mít o něco víc pro případ nouze.

 


·         Kreditky nech doma

Za předpokladu, že rádi platíte kreditkami, nechte je doma. V obchodech nemáte tušení, kolik peněz máte zrovna na účtě, a tak je velice snadné utrácet. Když se ale dostanete do minusových hodnot, nastává problém. Vyvarujte se této situaci.

 

Ušetřit peníze není zrovna lehký úkol. Vyžaduje to jisté oběti. Musíte překousnout nepohodlí a vyžít s tím, co zrovna máte. Nenechte se ovládat svými nutkáními nakupovat vše, co uvidíte. Když ušetříte, tím lepší to pro vás bude.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup