Posuďte sami, jak je to u Vás doma

Našlo by se jistě mnoho příkladů z praxe, které by byly nadmíru jasné. Ano, jde o něco mimořádného, co potřebuje určitý stupeň ovládání. Dokonce psychologové a psychiatři by mohli vyprávět o tom, s čím se ve svých ordinacích denně setkávají. Lidé jsou různí a každý z nás má něco, co v sobě nedokáže ovládnout.
hromada nábytku
Příklady, které možná znáte
Jestliže si začnete všímat toho, že Váš partner nosí domů věci, které najde u popelnice, protože je to zachovalé a Vy to můžete ještě zužitkovat, potom je záhodno se vážně zamyslet. On to nemyslí vážně zle. On chce ušetřit za nové. Myslí na Váš rodinný rozpočet. Jenže nevidí, jak se Váš sklep a komora plní leckdy neidentifikovatelným pokladem. Ovšem jakmile se takový poklad odpad objeví i v ložnici pod Vaší postelí, potom je čas na vážný rozhovor.
Stejné je to i s hromaděním věcí, které dosloužily. Nebo s oblečením, které už ani nemůžete nosit. Nacpané skříně praskají ve švech a Vy si nemůžete nikam uložit oblečení nové.
A pokud dojde v šetřivosti Váš partner tak daleko, že nenakoupí jedinou věc bez výběru v letáku , a příděl na talíři se odpočítává podle objemu žaludku, je dost možné, že úchylka je na světě.
otazník mezi obličeji
Podstatné je jedno jediné
Můžete se smířit s tím, že něco není v úplném pořádku. Ale stokrát nic umořilo osla. Zásadní na celé problematice je to, že člověk stižený nějakou tou obyčejnou odchylkou dokáže své okolí dokonale otravovat. Začínáte totiž pociťovat jakési neškodné omezování.
· Obtěžuje Vás jeho počínání?
· Cítíte se po jeho boku nesvobodní a unavení stále stejnými činnostmi, které považujete za zbytečné?
· Došlo to tak daleko, že častěji slýcháváte z jeho úst větu: Nechci slevu zadarmo?
Potom je nutné učinit rázný krok. Rozhovor je na místě. Buď takový člověk dokáže v sobě najít sílu k ovládání svých pohnutek, nebo je nutný zákrok odborných lékařů.
Kdybyste jen tušili, co obyčejný člověk dokáže konat v dobrém úmyslu, to byste se asi divili. Nebo snad víte víc a Váš letmý úsměv na tváři říká, že Vy víte nejlépe.