Podle čeho se rozhodovat při koupi myčky na nádobí

Jjak snadno najít energeticky úsporné a ekologické zařízení? Důležitými klíčovými údaji je, kolik elektrické energie a vody vaše nová myčka spotřebuje. Ale důležité jsou i emise hluku.
malá myčka

Nízká spotřeba energie: třída energetické účinnosti A ++ nebo A +++

Při nákupu věnujte pozornost roční spotřebě elektrické energie a třídě energetické účinnosti. Dokonce i když A + zní dobře, myčky nádobí této třídy už nejsou mezi nejúčinnějšími spotřebiči. Abyste šetřili elektřinu, vodu a peníze, měli byste sehnat zařízení třídy energetické účinnosti A ++ (úzké přístroje až do šířky 45 cm) nebo A +++ (široké zařízení do šířky 60 cm).
V podstatě myčky nádobí ve standardním formátu (šířka 60 cm) spotřebovávají při plném zatížení méně elektřiny a vody než úzký přístroj (šířka 45 cm).

Spotřeba vody nejvýše 10 litrů na jeden prací cyklus

Při správném naplnění je vypláchnutí myčkou ještě účinnější než oplachování ručně. Každé opláchnutí by mělo spotřebovat maximálně 10 litrů vody.

Nízkohlučná emise maximálně 46 decibelů

Zejména pokud je vaše myčka v jídelně nebo v otevřené kuchyni, dává smysl věnovat pozornost nízké hladině hluku. Nejklidnější myčky umývají při pouze 41 decibelech. Takže nemáte pocit rušení, malé stroje (šířka 45 cm) by neměly být hlasitější než 46 decibelů, zařízení o normální velikost (60 cm široký) nesmí být hlasitější než 44 decibelů.
skleničky v misce

Myčka nádobí je vždy plně naplněna

Zapněte myčku pouze tehdy, je-li plně naplněná, a bez tlačítka "Poloviční zatížení". To obvykle ušetří jen 10-20 procent vody nebo elektřiny.

Čisté nádobí s ekonomickým programem

Vyčistěte nádobí ekologickým nebo úsporným programem. Přestože to obvykle trvá dvě až tři hodiny, ale na delší dobu čištění jsou dostatečné nižší teploty, což šetří asi 25 procent elektrické energie. Alternativou k úspornému programu je automatický program. V závislosti na teplotě znečištění se množství vody a počet výplachů liší. Zařízení spotřebuje pouze tolik vody, kolik je skutečně nutné pro čištění nádobí. Programy úsporných opatření však poskytují nejlepší celkovou efektivitu.

Na normální znečištění stačí teploty od 45 do 55 stupňů

Proplachování při nízkých teplotách, obvykle mezi 45 a 55 stupni, spotřebovává méně energie a je dostatečné pro normální znečištění. Jednou za měsíc byste měli umístit myčku na 65 stupňů. To zabraňuje usazování nečistot a chrání stroj před vadou.

U tvrdosti vody a dávkování soli postupujte podle pokynů výrobce

Dodržujte pokyny výrobce týkající se úpravy tvrdosti vody a doporučení regeneračního dávkování soli. Aby vaše myčka mohla pracovat po mnoho let, regenerační sůl musí být pravidelně doplňována. Multitablety již obsahují funkci leštícího prostředku a soli, nemusí být tyto prostředky dodávány samostatně. Multitablety nejsou vhodné pro velmi tvrdou vodu o více než 21 ° PH. V takovém případě použijte klasickou metodu sólových kostek nebo prášku plus leštidla a soli pro myčku.