Kdy se vyplatí skládaný betonový plot proti klasickému


V dnešní době se mnoho lidí rozhoduje pro betonový plot okolo svého pozemku, a není divu. Všeobecně je považován za nejbezpečnější a také za nejodolnější. Problém však může být v tom rozhodnout se, kterou z jeho variant zvolit.

Mezi ně patří i skládaný betonový plot. Ten se od toho klasického liší tím, že je složen z jednotlivých segmentů, které jsou na sebe naskládány a upevněny na betonových sloupech. A je jasné, že oproti tomu klasickému má své nesporné výhody.

příklad skládaného betonového plotu

Předně je to fakt, že jej lze vyrábět sériově – mění se pouze počet „článků“, které budou potřeba. To značně zjednodušuje a také zlevňuje výrobu. Pro koncového zákazníka to pak znamená oproti jiným variantám nižší cenu, což je rozhodně velký motivátor.

Dále je to podstatně snazší montáž. To znamená, že bude nejen rychleji postaven, ale také, pokud si jej necháte postavit výrobcem či stavební firmou, bude to levnější. A je to pochopitelné, neboť je potřeba méně času, a tedy zaměstnanci prací nestráví tolik hodin, za které by pak byli placeni.

klasický betonový plot

To, v kombinaci s předchozím bodem, pak znamená, že částka je zde signifikantně nižší oproti klasickému betonovému plotu. Ovšem, jak už to tak bývá, i zde máme určité háčky, se kterými je potřeba počítat.

V první řadě je to fakt, že tento typ je poměrně slabší. To znamená, že není ani zdaleka tak stabilní a rozhodně tolik nevydrží. Nemá tedy takovou životnost a ani tak neodolá například skutečně silnému větru. To je potřeba mít na paměti, zvláště pokud žijeme v oblastech, kde to čas od času skutečně silně fouká. A těch bude s postupujícími změna klimatu přibývat.

Dále je pravdou, že nepředstavují tak velkou překážku pro zloděje jako ty klasické. Samozřejmě zde záleží i na jiných okolnostech, avšak pokud vám jde především o ochranu majetku, je pravděpodobně lepší zvolit jiný typ, který vám poskytne v tomto ohledu kvalitnější služby.