Chci se dostat do světa her, ale nevím co to obnáší.

Každý koníček něco stojí. U hraní počítačových her to platí dvojnásob. K tomu, abyste mohli hrát jakoukoliv hru chcete včetně nejnovějších titulů, musíte si pořídit mašinu, která to všechna zvládne. A věřte, že to není levná záležitost.

 

Při vybírání jaký stroj si koupíte, se poraďte s někým, kdo tomuto oboru rozumí. Každý počítač má jinou kapacitu, jinou grafickou kartu a procesor. Člověk, co se v tomto okruhu nijak nepohybuje, nebude mít tušení, co všechna ta čísla a písmena znamenají. Někteří šikovní  prodejci by vám také mohli pomoci. Ale myslete na to, že jejich cílem je prodat vám ten nejdražší stroj, aby měli co největší profit. Většinou ale platí pravidlo: čím dražší, tím lepší.

 

počítač stolní

 

Můžete si vybrat mezi několika typy herních počítačů a přístrojů. Můžete sáhnout buďto po notebooku (pokud hodně cestujete), klasickém stolním počítači, nebo herní konzoli. U konzole víte, do čeho jdete. Každá konzole své generace je postavena tak, aby rozběhala hry, které na ně Sony pošle. Takže se nebudete muset bát, že by vaše konzole nějakou hru nerozběhala. U notebooků je výhoda jejich mobility. Kdykoliv někam jdete, zejména pokud jste studentem, vezmete si notebook s sebou a nemusíte se obávat že byste byli delší dobu ber přístupu k vašim hrám.

 

Desktop počítač si pořiďte v případě, že máte stálé místo. Dům nebo byt. Stolní počítač je ve své funkčnosti lepší než notebook. Můžete si k němu dát jakýkoliv monitor, klávesnici a všemožné jiné doplňky, které vám vyhovují. K tomu, když se vám rozbije náhodou nějaká součástka v notebooku, je mnohem složitější ji opravit než ve stolním PC. Musíme také připomenout, že notebook se dá připojit i k externí klávesnici, myši a monitoru. Takže když chcete mít obojí, stačí si doma nechat celou sestavu, ke které pak jenom připojíte notebook a najednou se z něj stává také “stolní počítač”.

 

počítač herní

 

Hry sami osobě nejsou také levnou záležitostí. Cena některých titulů při zveřejnění je něco kolem 1 500 Kč. Což už je velká suma. Musíte být připraveni do vašeho počítače investovat čas a peníze. I když už najdete hru, která je zadarmo, věřte, že se v ní objeví mikrotransakce, které vás budou neustále lákat si trochu připlatit za speciální předměty.  


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup