Vlasy chtějí vitamíny

Mnoho žen si stěžuje na to, že jejich vlasy vypadají nezdravě. Snaží se tedy investovat do všech možných zázračných přípravků, od kterých očekávají, že jim tento nepříjemný stav pomohou změnit.
o   Někdy není ale chyba v samotných vlasech.
o   Někdy je potřeba jen tak trochu změnit jídelníček.
zamyšlená slečna
Nedostatek některých důležitých látek se projeví především na vlasech, nehtech a pleti. Na tvorbě keratinu, který je pro vlasy nezbytným, se podílejí vitamíny řady E, C a D. Kromě nich potřebují naše vlasy i dostatečnou zásobu železa, hořčíku a selenu. Jestliže tedy do svého jídelníčku zařadíte mléčné výrobky, špenát, sladké brambory, vejce, ořechy, banány, mrkev, celozrnné výrobky a dostatek ovoce a zeleniny, Vaše vlasy Vám za to určitě poděkují. Pitný režim by měl být samozřejmostí.

Pomůže příroda

Spoléhejte tedy raději na přirozenou ochranu a výživu vlasů. Na chemii je vždy dost času. K pozvednutí kvality vlasů můžeme tedy zajít i do přírody. A určitě nemusíme chodit daleko. Přírodní lékárna nabízí celou řadu surovin pro výživu a krásu našeho vlasového porostu.
–         Základní výživu dodá vlasům rakytník, který je bohatým zdrojem vitamínů. Za účelem ošetření vlasů si můžete pořídit v lékárně rakytníkový olej, který vetřeme do kůže na hlavě třicet minut před umytím vlasů.
–         Kvalitu a hustotu vlasů může ovlivnit obyčejná kopřiva dvoudomá.
–         Výluh z lopuchového listu dokonce dokáže i zlepšit kvalitu vlasové pokožky a zabraňuje vypadávání vlasů.
–         Pro lepší lesk bylinkářky doporučují heřmánek a podběl. Za tímto účelem můžete použít i mandlový, jasmínový nebo lněný olej.
–         Pro běžné mytí vlasů je používá mydlice lékařská, kostival nebo proskurník.
žena s rukama zkříženýma

Stres škodí i vlasům

Doslova zabijákem pro krásné vlasy je samozřejmě stres. Ten je tak trochu ošemetný. Vliv stresu na vlasy poznáme až za nějaký čas. A to už můžeme být v naprosté pohodě.