Přemýšlíte nad stavbou domu?

Probudit se ve svém vlastním domě nemusí být jen nedosažitelný sen. Může to být realita, jen je potřeba pro ni něco udělat. Stavba domu není žádná legrace bez ohledu na to, jestli budete dům stavět sami svépomocí a nebo jestli si necháte dům postavit. Je potřeba toho hodně zařídit. Jak probíhá výstavba?

stavba domu

– Je potřeba si zařídit financování
– Koupě pozemku může trvat i hodně dlouho, proto je potřeba na koupi pozemku pracovat ještě před financováním
– Je potřeba si ujasnit jestli budete stavět sami a nebo si necháte dům postavit
– Začátku stavby předchází projekt a povolení nebo ohláška, to si musíte vždy ověřit na spádovém stavebním úřadu

Jestli si vyberete možnost stavby firmou, je potřeba si ji pečlivě vybrat. Ne každá stavební firma je solidní, což byste mohli zjistit až velmi pozdě. Nic neriskujte a hledejte recenze od klientů. Vyhnete se tak nepříjemnostem, které vás mohou stát i hodně peněz.

Další položkou, kterou je potřeba si zařídit, je zamyslet se nad tím, jestli chcete dřevostavbu nebo zděný dům. Mnoho lidí potřebu bydlet rychle a z tohoto důvodu volí dřevostavbu. Její realizace je rychlejší a snazší, takže za pár týdnů můžete mít klíče v ruce. Dřevostavby na klíč https://www.enerdomy.cz/drevostavby-technologie jsou dnes běžným typem staveb, a můžete si nechat postavit dům podle nabízeného projektu. Každá stavební firma má svoje zpracované typizované projekty, a některé firmy nemají problém s individuální úpravou.

zelený bungalov

Co znamená na klíč?
Někteří lidé neví co znamená toto slovní spojení. Je to jednoduché. U stavební firmy si vyberete dům, podepíšete smlouvu, a poté firma začne s realizací na vašem pozemku. Stavbu si můžete chodit kontrolovat abyste měl představu o tom jak rychle práce probíhají a jestli se budete moct nastěhovat v termínu. V ceně domu bývají i moderní pasivní technologie, díky kterým ušetříte za náklady na provoz.