V některých domácnostech se stále ještě svítí vláknovými žárovkami

V některých domácnostech, a není jich málo, se stále rozsvěcí den co den staré vláknové žárovky. Proč tomu tak je, i když jsou moderní LED diodové zdroje a lineární a kompaktní zářivky mnohem efektivnější a výhodnější?žárovka E27.jpg

Proč se ještě někde používají staré žárovky

  • Strach z nových technologií – někteří lidé skutečně mají obavy z toho, co jim technické inovace přinesou. Raději zůstávají obklopeni jistotou, kterou znají ze své vlastní zkušenosti, a té se drží zuby nehty. Tuto skutečnost také podpoří fakt, že vláknové žárovky jsou pouze ekonomicky nerentabilní, kdežto jejich pozitiva jsou jasná – vynikající rozsah barevného spektra vyzařovaného světla, žádná rtuť jako u kompaktních zářivek a příjemné osvětlení, na který byla většina z nás zvyklá.
  • Nostalgické ohlédnutí – nostalgie a retro styl je dnes v módě a je stále spousta lidí, kteří si záměrně opatřují věci, připomínající poklidnější dobu socialismu. Nahrává tomu i současná přemíra stresu a tak je vláknová žárovka jedním ze světlých okamžiků, které v domácnostech navozují pocit pohody, bez ohledu na vyšší spotřebu elektřiny.
  • Lenost a apatie – nejsou všichni natolik aktivní, aby ihned spěchali do obchodu a měnili všechna svítidla. Někoho zkrátka nepřesvědčí ani výhody LED žárovek E27, což je velmi nízká spotřeba, široké rozpětí barevných odstínů bílého světla, velmi dlouhá životnost a dnes již velmi nízká cena těchto produktů.

rozsvícená žárovka.jpg

  • Předzásobení před zrušením prodeje – před vydáním zákazu prodeje vláknových žárovek v roce 2012 se mnozí lidé důkladně předzásobili tak, že nakoupili desítky kusů starých žárovek. Jejich cena byla tehdy velmi nízká, ale otázkou zůstává, zda se vůbec tento krok vyplatil vzhledem k jejich obrovskému příkonu. Vždyť v centrálním svítidle v pokoji postačí umístit LED žárovku 11 W, která spolehlivě zastoupí svého předchůdce o příkonu 75 W.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup