Každý z nás má starší rodiče, kteří postupem času již nezvládají vše tak, jako to bylo dříve. Sil ubývá a to, co dřív byla hračka, je pro seniora už často špatně zvladatelná záležitost a někdy už jí nezvládne vůbec. Dříve už se uvažovalo v takových případech o umístění do domova důchodců nebo musely se svou pomocí nastoupit děti. Dnes ale nemusíme seniora vytrhovat z jeho domova jen kvůli tomu, že si nedojde nakoupit nebo i nezvládne uklidit byt. Je dostatek možností, jak obstarat služby pro své blízké, aby jim vyhovovaly a oni mohli co nejdéle zůstat ve svém domácím prostředí, kde jsou zvyklí. To prospěje jejich psychickému stavu a jak všichni víme, psychosomatika dělá divy.

úklidová služba

Co lze objednat

Dovoz obědů

Uvařit si plnohodnotnou stravu bývá pro starší a nemocné lidi často problém. Odbývají se tak studenými pokrmy, které neprospívají jejich organismu, často i škodí. Objednáním dovozu obědů však můžeme zabezpečit, že senior dostane denně čerstvou teplou stravu, kterou mu dovezou až do bytu. Některé organizace nabízejí i výběr z několika chodů, některé vaří i dietní stravování.
procházka s pečovatelkou

Úklidové služby

Úklid bytu, zejména ten generální, bývá dalším oříškem, který starší a nemocní často nezvládají. Není vhodné, aby vystupovali na židle a myli okna nebo povrchy na skříních. Je nebezpečí úrazu, ze kterých se starší lidé už velmi těžko vzpamatovávají. Úklidové agentury nabízejí pravidelné i jednorázové úklidy, kdy dojedou do bytu a uklidí vše, co si přejeme. Drobný denní úklid většinou lidé zvládnou sami nebo s pomocí příbuzných.

Pečovatelské služby

Pokud vázne sebeobsluha klienta, lze objednat pečovatelku, která podle smlouvy dochází ke klientovi a postará se o jeho čistotu, nakrmení, vypere prádlo a udělá i osobní péči o vlasy, nehty a vše, co je potřeba. U hůř pohyblivých lidí se vyplatí i doprovod ven, kdy pečovatelka vezme klienta na procházku nebo si s ním nějakou dobu povídá a zabezpečí tak jeho pocit, že není osamocen.

Služby se rozrůstají a je jen na nás, kterou z nich si vybereme a pomůžeme tak sobě nebo svému blízkému žít ještě plnohodnotný život.