Informace o špatném dechu

Špatný dech nebo halitóza jsou pro mnoho lidí na celém světě velmi častým problémem. Ačkoli mnozí z nich mají tendenci tuto otázku vyřadit z triviality, přesto ve skutečnosti vážnost problému není ve většině případů plně pochopena. Důvodem je skutečnost, že náš vlastní nos nedokáže vyzvednout "zadní" cestu (od zadního konce jazyka) špatného dechu. Halitóza se ve většině případů vyskytuje jako důsledek bakteriální infekce v nezmrzlém ústech. V některých dalších případech halitóza působí jako příznaky fyzických anomálií jako je bronchiální nebo laryngeální infekce, sínusové a žaludeční poruchy.

Špatný dech je pro člověka, který trpí, velmi trapný, protože z něj lidé odvracejí. To se tak někdy stává ještě trapnější pro lidi, kteří čelí halitóze od jiné osoby. Nicméně, halitóza není něco jako ne-léčba onemocnění. Existují velmi účinné prostředky k řešení tohoto problému. Halitóza může být ve skutečnosti vyloučena jednoduchými návyky, jako je pravidelné mytí úst po jídle a pití hodně vody po celý den.

S. Mutans a H.Pylori jsou dvě takové bakterie, které způsobují špatný dech. Tyto anaerobní bakterie v ústech se dají rozvinout na potravních trostech a rozložených buňkách úst. Ve skutečnosti je boj proti tomuto úniku úst vždy zaměřen na dva aspekty důkladného promývání úst a odstranění bakterií. Suchá ústa nabízejí velmi příznivé prostředí pro růst bakterií; takže udržení ústy navlhčené je také hlavním aspektem boje proti halitóze.

Je to sucho v ústech během spánku, které dává typický ráno špatný dech. Nejpozoruhodnějším prostředkem proti halitóze je samozřejmě zachování praxe zubů a drhnutí spolu s čištěním zubů. Tyto postupy pomáhají odstranit bělavý povlak jazyka v typickém ústech halitózy, a tím zbavit bakterie svého potravního zdroje a nakonec je zabít.

Včetně jednoduchých dietních změn, jako je spoléhání na přírodní osvěžovače úst, jako je petržel, máta a jetel, může dělat zázraky v boji proti zápachu. Ačkoli alkoholické nápoje vždy zveličují špatný dech, ale nápoje jako nesladený zelený čaj a citronový čaj pomáhají jejich polyfenoly, které výrazně zhoršují růst bakterií.

Halitóza může být také příznaky bronchiální nebo laryngeální infekce. Pokud je vůně přetrvávající povahy a ani po opakovaném kartáčování a čištění nechodí, pak navštivte lékaře. Halitóza může být také způsobena stavem žaludku nazývaným ketoacidóza. Takový stav žaludku je spuštěn, když tělo musí projít nadměrným dieta nebo hladovět a obvykle slouží jako indikátor hladu.

Výzkumníci také zjistili, že lidé, kteří se spoléhají na stravu ovoce a zeleniny, si stěžují mnohem méně špatného dechu než ti, kteří mají vysokou stravu s vysokým obsahem tuku a tuku. Navíc větší závislost na živočišných bílkovinách zvyšuje riziko zápachu. Dieta bohatá na zinek může v boji proti nepríjemné vůni dlouhou cestu.stomatologicke potreby