Informace o postupu bělení zubů

Bělení zubů, také známá jako bělení zubů, je formou kosmetické stomatologie. Postup zahrnuje zesvětlení barvy zubů. To se provádí bělováním nebo čištěním zubní skloviny.

Existuje mnoho důvodů, proč smalt mění barvu. Přírodním procesem, který ovlivňuje zubní barvení, stárne. Naše zuby ztmavnou, jak stárnou, kvůli opotřebení, hromadění skvrn a změnám struktury zubu. Naše první sada zubů je obvykle bělejší než náš dospělý set. Genetika může hrát roli v tom, zda jsou naše zuby průsvitné nebo ne. Pokud je smalt tenký a průsvitný, vypadá to tmavší a po bělení nemusí dosáhnout požadovaných výsledků.

Barvení skloviny není jen výsledek přírody a genetiky. Stravování a kouření nebo návyky na drogy mohou přispět k odbarvení. Nadměrná konzumace červeného vína, kávy, sody, čaje, pomerančů, mrkve a jiných barevných nápojů nebo potravin může způsobit barvení. Potraviny, které obsahují hodně kyseliny, mohou vést k erozi skloviny. Nikotin ponechá hnědé usazeniny na sklovině. Tyto usazeniny proniknou do zubu a způsobí změnu barvy.

Existují dva základní typy zubních skvrn: vnější a vnitřní. Vonkajší skvrny jsou na povrchu. Obvykle jsou způsobeny tmavě zbarvenými potravinami a tabákem, nápoji a obecným opotřebením struktury. Pokud je povrchová skvrna povrchní, považuje se za nepatrnou a lze ji odstranit pomocí základního čištění zubů. Existují některé extrémní skvrny, které vyžadují více bělení. Když nejsou manipulovány s vnějšími skvrnami, mohou se stát hluboce zakořeněnými. Vnitřní skvrny se shromažďují uvnitř zubu. Obvykle jsou důsledkem stárnutí, trauma nebo expozice nebo požití minerálů nebo chemikálií.

Před provedením tohoto postupu by jednotlivci měli určit požadovaný odstín. FDA omezuje bělení na zuby, které byly zesvětleny více než přirozená barva. Bělidlo se používá k popisu procesu obnovy smaltu do přirozeného odstínu odstraněním nečistot. Výsledek bělení se bude lišit. Konzultace zubaře o barvě, která je pro vás přirozená a vhodná, je důležitým krokem v procesu. Průvodci stínů, které jsou k dispozici u stomatologických ordinací, vykazují řadu zubních barev. Ti, kteří bělí na smaltu, mohou vidět větší změnu odstínů než ti, kteří bělí.

Existují různé možnosti pro zesvětlení barvy smaltu. Jednotlivci mohou provést tento postup u zubního lékaře. Režim bělení v kanceláři zahrnuje aplikaci peroxidového gelu na zuby v intervalech přibližně 15 až 20 minut po dobu jedné hodiny. Tento postup může v krátké době provádět významné změny. K dispozici jsou také bělicí sady. Někteří zubní lékaři poskytují profesionální odběratelské sestavy, které produkují dlouhodobé výsledky. Tyto sady používají gel s nízkou koncentrací z peroxidu. Gel se přidává s bělicími miskami. Vzorec by měl zůstat po dobu přibližně jedné hodiny, někdy je zapotřebí delší čas, ale je třeba si uvědomit, že je třeba před započetím chemikálie dlouhodobě udržovat hladinu peroxidu v gelu. K dispozici jsou soupravy, které lze zakoupit v mnoha obchodech. Tyto kity obvykle obsahují gel s nízkou koncentrací peroxidu. Gel může být aplikován pomocí podnosů, pásů nebo aplikátorů. Sóda pečení samotná nebo v kombinaci s citrónovou šťávou nebo jahodami vám pomůže bělit váš úsměv. Lze jej použít k výrobě zubní pasty.

S tímto postupem existuje určité riziko. Když bělící prostředek slouží k zesvětlení barvy, může také zvýšit citlivost na dotyk a teplotu. Pacienti mohou také pocítit bolesti v ústech. Podráždění dásní se může vyvinout pro osoby, které používají peroxidové gely. Dráždění může trvat až týden. Bělidlo nezmění barvu obnovy, jako je lepení, zubní korunky nebo dýhy.

Jednotlivci by si měli být vědomi několika věcí dříve, než podstoupí tento typ postupu. Některé výsledky bělení nemusí být zřejmé, že jsou postupy v týdnech. Pokud máte smaltovanou bělost a chcete se vyhnout zubům, které se hodí k mixování, ujistěte se, že všechny lepení, dýhy nebo výplně jsou vyměněny nejméně dva týdny po bělení. To je důležité, aby bylo zajištěno, že jsou lepené, odpovídají ostatním zubům a fungují. Žlutý kořen od zapuštěných dásní může na povrchu dásně ležet. Tuto barvu lze obtížně odstranit. Žena, která je těhotná nebo kojící, by se neměla bavit chemicky.stomatologicke potreby